LG | G4 77" 4K UHD HDR OLED evo webOS Smart TV 2024 | OLED77G4WUA
  • Screen size 77 Inches
  • Display technology OLED
  • Resolution 4K
  • Refresh rate 120Hz (Up to 144Hz)
  • Product Dimensions 26D x 171.1W x 103H Centimetres
Availability: In stock
SKU
OLED77G4WUA
  • ULTIMATE GAMING TV: Packed with gaming features, the LG OLED evo C-Series comes with everything you need to win. Experience crisp, smooth imagery from a 0.1ms response time and up to 144Hz refresh rate to let you game at blinding speed without any blurring or tearing to keep up with the fastest games. Most of LG OLED TVs have NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium and VRR to further improve gaming quality. Four HDMI 2.1 inputs allow you to plug in all the devices you need.