LG | 65" 4K Smart OLED TV 120Hz α8 AI Processor | OLED65B5PUA
Key Specifications
  • Display: 65-inch 4K
  • 120Hz native refresh rate.
  • Processor: α8 AI Processor 4K Gen 2
  • HDR Support:  Dolby Vision, HDR10, and HLG.
  • VRR, ALLM, NVIDIA G-Sync, and AMD FreeSync Premium.
Availability: Out of stock
SKU
OLED65B5PUA
Key Specifications
  • Display: 65-inch 4K UHD (3840 x 2160) self-lit OLED panel with a 120Hz native refresh rate.
  • HDR Support: Compatible with Dolby Vision, HDR10, and HLG.
  • Audio: Features a 2.0-channel 20W down-firing speaker system with Dolby Atmos and AI Sound Pro.