LG |77" Class - OLEDC5 Series - 4K UHD OLED TV |OLED77C5PUA.ACC
  • Screen size: 77 in. (76.5 in. Diag.)
  • Compatible with NVIDIA G-Sync
  • OLED Evo panel
  • Refresh Rate 120Hz
  • Magic remote
Availability: In stock
SKU
OLED77C5PUA
Brand LG
Compatible with Alexa
Compatible with Apple AirPlay
Compatible with Apple HomeKit
Compatible with Google Home
Dimensions (with stand): W x D x H 171.2 cm x 26.67 cm x 103.38 cm (67.40 in. x 10.50 in. x 40.70 in.)
Dimensions (without stand): W x D x H 171.2 cm x 4.83 cm x 98.3 cm (67.40 in. x 1.90 in. x 38.70 in.)
Display Type OLED
Features Bluetooth
Features Energy Star Certified
Features Gaming
Features Smart
Features Wi-Fi
High Dynamic Range (HDR) Dolby Vision
High Dynamic Range (HDR) HDR10
High Dynamic Range (HDR) HLG
Model OLED77C5PUA.ACC
Motion Technology OLED Motion
Native Refresh Rate 120Hz
Number of HDMI Inputs 4
Number of USB Ports 3
Resolution 4K UHD
Screen Resolution 3840 x 2160
Screen Size Class 195.58 cm (77 in.)