LG | 83" OLED C3 evo 4K Smart TV | OLED83C3PUA
Specifications:
  • Screen size 83 inch
  • Supported internet services Browser
  • Display technology OLED
  • Resolution 4K
  • Refresh rate 120 Hz
Availability: Out of stock
SKU
OLED83C3PUA
  • ULTIMATE GAMING: Packed with gaming features, the LG OLED evo C-Series comes with everything you need to win. Experience crisp, smooth imagery from a 0.1ms response time and native 120Hz refresh rate. All LG OLED TVs have NVIDIA G-Sync, AMD FreeSync Premium and VRR to further improve gaming quality. Four HDMI 2.1 inputs allow you to plug in all the devices you need. Whether you game on consoles or on the cloud,* the LG Game Dashboard and Game Optimizer put all the control at your fingertips.